iPad už umí přehrávat AVI a MKV filmy

Aplikace VLC Media Player je velice rozšířená mezi počítačovými nadšenci, jelikož program už v sobě má zabudováno několik kodeku a to jak pro AVI tak i MKV(HD filmy). Ještě donedávna se musely filmy zdlouhavě konvertovat přes Apple program iTunes. VLC bez potíží přehraje jakýkoliv film v AVI kvalitě, či MKV bez nutností nějak video konvertovat.

Pro mnohá uživatelů iPadu je to tak jednodušší a nemusí se zdržovat jakýmkoliv konvertováním. Jednoduše soubor přetáhnou do paměti iPadu a můžou cestou do práce nebo do školy, shlédnout svůj oblíbený seriál. První video z iPadu kde běží film, můžete shlédnout pod článkem.

Rychlost VLC player je na vynikající úrovni. iPad sice není širokoúhlý a tak jeho obrazovka nebude využita na 100%. Na iPadu ale vypadají filmy i v „ne-širokoúhlém“ zobrazení výborně.


Pokud si uživatelé nainstalují ještě program AirVideo, tak si můžou film ihned streemovat z PC/MAC do iPadu, tak nebude muset být využitá paměť v iPadu.

VLC player je ten nejlepší program, který na iPad v tuto chvíli je. Přehrajete přes něho všechny filmy, protože podpora formátu je opravdu vysoká.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

1 reakce na článek “iPad už umí přehrávat AVI a MKV filmy”

  1. David napsal:

    Mam na svém domcim počitači windows xp avi filmy a chci si je nahrád do ipadu2 mužete mi prosím poradit co mam udělat.

Přidat komentář