Microsoft se snaží konkurovat Applu s dotykovou myší.

Microsoft v brzkých dnech nabídne svou novou dotykovou myš, která je téměř stejná jako Apple Magic Mouse.
Myši od Microsoftu jsou opravdu kvalitní, ať si myslíte od jeho softwaru cokoliv, myší z Microsoftu jsou na jiné úrovni. Myš se jmenuje Arc Touch Mouse. Uživatele Apple zaujme dotyková plocha, kterou myš disponuje.

Arca má poměrně vyšší tvar než krasavice od Applu, která je trošku nižší a je dosti možné, že vám tato sedne více. Podle všeho ale chybí podpora gest.

Myš již v říjnu. Celé znění tiskové zprávy v Českém jazyce zde:

Společnost Microsoft představila novou designovou myš Arc Touch Mouse. Její největší předností je unikátní skládatelná konstrukce, která dává uživatelům možnost nosit myš v tenkém pouzdře netbooku nebo dokonce i v kapse kalhot. Jako první myš od Microsoftu nabízí také pokročilé možnosti skrolování v rozsáhlých dokumentech pomocí dotykové plochy nahrazující klasické „kolečko.“

Arc Touch Mouse má žebrované tělo pokryté na dotyk příjemným pogumovaným materiálem. Díky této konstrukci lze myš ohnout z „vodorovného“ tvaru, ve kterém je myš vypnutá, do klasického tvaru s klenbou pro ideální držení v dlani. Ohnutím se naopak myš zapne a lze ji tak ihned používat. Ve vypnutém vodorovném stavu je se svými 15 mm v jejím „nejtlustším“ bodě ideálním společníkem na cesty a skvěle se hodí do tenkých pouzder dnešních netbooků s malou úhlopříčkou.

Myš od společnosti Microsoft nabízí také rychlé rolování v dokumentech díky dotykové ploše, která nahrazuje standardní kolečko. Pohyb prstem uživatele pak přesně koresponduje se skrolováním v dokumentu nebo internetovém prohlížeči. Pro ultrarychlé rolování pak stačí rychle posunout prst po dotykové ploše a dotykem ji naopak zastavit. O tom, že myš stále skroluje dokumentem dává uživateli vědět pomocí vibrací a zvukového doprovodu, který simuluje klasické „krokové“ kolečko. Na této ploše jsou také k dispozici tři doplňující dotyková tlačítka, která plní funkci prostředního tlačítka „Page Up“ nebo „Page Down“. Ty však lze přizpůsobit potřebám uživatele v dodávaném softwaru.

Optické snímání myši je postaveno na prověřené technologii Microsoft BlueTrack. Ta umožňuje pracovat na jakémkoli povrchu díky použití modré diody, jejíž optické spektrum poskytuje až čtyřikrát vyšší rozlišení snímaného povrchu. Uživatelé tak mohou pohodlně a především plnohodnotně pracovat například na dřevěném stole v kavárně nebo po večerech na matraci ve své vlastní posteli.

Pro maximální mobilitu lze ke spodní části myši magneticky připnout miniaturní USB Nano přijímač, který komunikuje s PC v pásmu 2,4 GHz. O napájení se stará dvojice AAA baterií. Díky pokročilé správě energie v myši vydrží více než šest měsíců denního používání. V případě blížící se výměny baterií informuje myš uživatele stavovou LED diodou umístěné u hlavních tlačítek. Arc Touch Mouse je plně kompatibilní s Windows 7 a Office 2010.

Nová stylová myš Arc Touch Mouse bude v obchodech k dispozici 27. října za odhadovanou maloobchodní cenu 1 799 Kč. Microsoft dále ze stejnojmenné designové řady nabízí i klávesnici Arc Keyboard, typickou svým obloukovým zpracováním s mnohem pohodlnějším a ergonomičtějším psaním třeba i v klíně na pohovce.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

1 reakce na článek “Microsoft se snaží konkurovat Applu s dotykovou myší.”

  1. Jablickari.cz napsal:

    Microsoft se snaží konkurovat Applu s dotykovou myší….

    Microsoft v brzkých dnech nabídne svou novou dotykovou myš, která je téměř stejná jako Apple Magic Mouse. Myši od Microsoftu jsou opravdu kvalitní….

Přidat komentář