iPod Touch 2.gen jailbreak

Pokud Vám vadí základní softwarové vybavení iPodu Touch či iPhone, tak se musíte uchýlit k tzv. jailbreaku iPodu Touch, čili jeho odblokování, ten zajistí přístup k souborovému systému a dovolí různé úpravy.

Tento článek nenavádí, jailbreak je nelegální a na vlastní nebezpečí!

Zatímco původní iPhone, iPhone 3G i iPod Touch první generace se dá dnes již poměrně snadno odblokovat, iPod Touch 2. generace zatím odemknutí odolával. V lednu známý hackerský tým iPhone Dev Team oznámil, že se jim iPod Touch 2. generace podařilo odemknout pomocí programu „redsn0w“. Bohužel, program ještě není uzpůsobený pro užívání běžným uživatelem. O jailbreak iPodu Touch by se tedy měli pokoušet pouze zdatnější uživatelé.

Podrobnější informace naleznete na blogu TUAW, program redsn0w lite můžete stáhnout ZDE zároveň si stáhněte i Read Me. Na závěr nutno říct, že iPod Touch 2. generace lze odemknout jenom na Macu, s operačním systémem Mac OS X Leopard 10.5.6.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

2 reakcí na článek “iPod Touch 2.gen jailbreak”

  1. nofu napsal:

    nejsem pravnik, ale domnivam se ze poruseni licencniho ujednani se nerovna poruseni zakona, stejne jako poruseni jakokoliv smlouvy se nerovna poruseni zakona, ovsem pouze poruseni dohody mezi dvemi stranami a z toho vyplyvajicimi dusledky, tedy na jailbreaku neni nic nelegalniho, jen tim ztratis jakekoliv garance a zaruky vyplyvajici z dohody mezi tebou a applem, resp. ztratis muzes pokud by na to apple prisel

  2. admin napsal:

    Ještě donedávna nebyl v licen. iPhone jailbreak zmiňován, tedy ani zakázán. Avšak Apple přidal podmínku, že Jailbreak není povolen, že je nelegální. Tyto informace bude nejlépe vědět právník.

    Jailbreak jako takový je vratný. Stačí provést „virginizaci“ a nemělo by být nic poznat. Záruku ruší akorát v případě iPhone odblokování SIM.

    Problém tedy nastává třeba při uvedení do DFU módu, kdy se tento krok nemusí podařit. Další možnost je třeba poškození hardware, kdy není možné provést „virginizaci“ atd. Je to teda na každém, jak se rozhodne.

Přidat komentář