Rodina Apple iPod

Ve světě iPodů si každý vybere to, co potřebuje. Naleznete ty nejjednodušší až po iPody nabité funkcemi. Nevíte jaký si vybrat? Pročtěte si pár následujících řádků…:)

Apple iPod Shuffle

Ipod Shuffle, to je nejmenší MP3 přehrávač z rodiny Apple iPod. Ipod Shuffle je výjímečný díky dvou věcem, velikostí a absencí displeje.

První věc, co vás na iPod Shuffle zaujme je velikost, tento MP3 přehrávač je opravdu prcek, jeho rozměry jsou 27,3 mm x 41,2 mm x 10,5 mm a váha je pouze 15g. Další speciální věc na iPodu Shuffle je absence jakéhokoliv displeje. Na přední straně najdete akorát přehrávací tlačítka a nic víc.

Ipod Shuffle obsahuje na zadní straně praktickou klipsu, díky které iPod kdekoliv připnete a můžete dělat jakoukoliv aktivitu. Celé tělo iPodu je z hliníku, takže snese i tvrdší zacházení.

Apple iPod Shuffle

Do iPodu Shuffle se hudba nahrává přes speciální kolébku. Přenos písniček zastane program iTunes. Je k dostání v 1 a 2 GB velikosti paměti a čtyřech barvách. Umí přehrávát MP3 a AAC s datovým tokem až 320 Kb/s. Ipod nabídne dva módy přehrávání, normální a háhodný (Shuffle). Jeho výdrž je 12 hodin nepřetržitého poslouchání.

Apple iPod Nano

Stylový, krásný, jednoduchý. To vše je iPod Nano. Nejprodávanější iPod.

Ipod Nano toho umí opravdu hodně, zvládne přehrávat hudbu, filmy, podcasty, prohlížet fotky a dokonce i hrát hry. Tělo iPodu Nano je celé z hliníku a display kryje sklo. K zobrazení slouží krásný 2“ veliký widescreen display, který má rozlišení 320×240 pixelů a LED podsvícení.

apple-ipod-nano-maxipodcz
Ipod Nano také obsahuje pohybový senzor, který je známý z iPod Touch a iPhone. Díky němu dokáže iPod Nano převracet obrazovku, zobrazovat Cover Flow na široko nebo dokonce i ovládat hry.

Ipod Nano se prodává s 8Gb nebo 16Gb pamětí, rozměry jsou na tak vybavený MP3 přehrávač opravdu malé, číní 90,7 mm x 38,7 mm x 6,2 mm, váha necelých 37 gramů a k dostání je v osmi barevných variacích a na jedno nabití dokáže přehrávat hudbu až 24 hodin.

Apple iPod Classic

Ipod Classic zvládne to samé, co zvládne iPod Nano, tedy přehrávat hudbu, filmy, podcasty, prohlížet obrázky, hrát hry. Oproti iPodu Nano má ale mnohonásobně vetší kapacitu, přesněji 120 Gb. To všechno veliké 103,5 mm x 61.8 mm x 10.5 mm a vážící 140 g. Uchová až 30 000 skladeb, 150 hodin videa nebo 25 000 fotografií. Přední strana iPodu Classic je z hliníku, display má velikost 2,5“, rozlišení 320×240 pixelů a LED podsvícení. K dostání je černá a bílá verze. Ipod Classic vydrží neuvěřitelných 36 hodin při přehrávání hudby a 6 hodin přehrávání videa.

apple-ipod-classic-maxipodcz

Apple iPod Touch

Ipod Touch je iPhone bez mobilní části. Pokud jste zvyklý na iPhone, na iPodu Touch budete jako doma.
Ipod Touch obsahuje obrovský 3.5“ veliký widescreen display, který podporuje ovládání prsty a revoluční multi-touch (ovládání více prsty). Ipod Touch je nejzábavnější iPod, co kdy byl.

apple-ipod-touch-maxipodcz

Obsahuje WIFI, prohlížeč Safari, umí hudbu, Cover Flow, filmy, obrázky, podcasty, Mapy Google, přehrávat videa z YouTube, kalendáře, poznámky, kontakty, počasí, burzu, kalkulačku. To ale není vše. Ipod Touch obsahuje App store, takže můžete svůj iPod rozšířit o spoustu aplikací, na App Store jich je přes 20 000.

Díky pohybovému senzoru a akcelerovanému grafickému čipu můžete hrát i skvělé 3D hry. Můžete je například ovládat jednoduchým nakláněním iPodu.
K dostání jsou tři druhy s různou pamětí – 8, 16 a 32 Gb.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář