Hacker vysával vysokou částku peněz z účtu na iTunes

Apple je pod palbou různých problému. Hned několik utržili od vydání nového iPhone 4. Špatně fungující anténa u iPhone, poté výrobní materiál který stojí necelých 4000,- Kč a na konec vše završil průser v podobě hackera, který vysával lidem peníze z iTunes účtu. Několik zákazníku přišlo o několik stovek dolarů, což je v přepočtu na naše něco od 2000,- Kč a to už je slušná částka.

Apple považoval App Store za jednu nejbezpečnějších platebních platforem světa a nemyslel si to jenom Apple, ale i také Wall Street Journal. Na světě není nic bezpečného, ale zbývá než-li věřit.

Bylo podáno několik stížnosti, kde si uživatelé stěžovalí na zmizení několika stovek doralů z jejích účtu, aniž by věděli za co. Nejhorší bylo, že hacker se naboural do několika účtu, které byly propojeny s bankovními účty. Poté nakupoval knihy od vietnamského autora Thuata Nguyena. Buď hacker měl nějakou dohodu, ale určitě nebyl tak hloupý, aby si kupoval sám své knihy. Kniha se dostala mnohem výše než kdy byla, protože při nákupu se zvyšuje i jejich oblíbenost i hodnocení. Kniha od Nguyena tak přeběhla i nejprodavanější tituly dneška, známou Twilight ságu od spisovatelky Stephenie meyerové.

Napadeno byli 400 účtu. Důvodem prej bylo chabé nastavení účtu, vše prej svědčí, že Apple obchod nebyl napadeny přímo.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář