iPod – životnost baterie a její výdrž

Jeden z nejběžnějších problémů ohledně iPodu a dohadů kolem tohoto přehrávače je životnost a výdrž baterie. Mnoho uživatelů si stěžuje, že baterie vydrží málo a její životnost je takřka nicotná a spoustu z nich také končí tím, že si musí nechat baterii vyměnit. Bohužel v dnešní době se prodává čím dál více iPodu denně a tak se tedy procento lidí, kteří u iPodu musí měnit baterii blíží skoro zanedbatelnému číslu, ale zde je pár faktů a triků, které vám třeba pomohou.

Q1. Jaká je předpokládaná výdrž nabité baterie iPodu za den hraní?

1st až 4th generace iPod: 8 hodin
5th generace iPod (iPod Nano/Video): 12 hodin
1st generace iPod Mini: 8 hodin
2nd generace iPod Mini: 18 hodin
1st generace iPod Shuffle: 12 hodin
1st generace iPod Photo: 8 hodin
2nd generace iPod photo: 15 hodin
2nd generace iPod photo: 15 hodin

Samozřejmě toto jsou předpokládané odhady a výdrž baterie může ovlivnit spoustu faktorů jako je například stáří iPodu, kvalita, styl či jak často je používaný, stejně tak jako používané kodeky písniček či podsvícení display.

Q2. Jaký typ baterie je používám v iPodu?

Ipod využívá ion-lithiové baterie. První a druhá generace, která se nedá dokovat používá baterie Sony UP325385 A4H 3.7V 1230mAh lithium ion polymer. A třetí generace „dokovací“ používá 3.7V 850mAh lithium ion. A nakonec i baterie, které používá iPod mini

jsou Sanyo EC003 lithium ion.

Q3. Co se stane, pokud mám nějaký problém s baterii?

Záruka stahující se k iPodu zahrnuje jeden rok včetně baterie. Pokud baterie vašeho iPodu má menší výkon než 50% můžete si ji tedy do roka nechat vyměnit na této stránce.

http://www.apple.com/support/ipod/service/battery.html

Samozřejmě si můžete rozšířit záruku pro iPod tím ,že si připlatíte za AppleCare Protection Plan for iPod.

Q4. Můžu si vyměnit a opravit baterii sám, pokud již vypršela záruka?

Toto je poměrně častá otázka a bohužel i častá odpověd je NE! Ipod není situován ani vyráběn k tomu, aby si ho běžný uživatle opravil sám doma a přestože je spoustu obchodů, které prodávají baterie do Ipodu včetně příslušenství jak rozebrat iPod, tak i přesto je to velmi nebezpečné a baterii v iPodu by jste nikdy neměli měnit samy.

Q5. Jsou nějaké možnosti jak rozšířit baterii iPodu externě?

Jasně, naštěstí pro nás běžné uživatele. Ano,jsou! Jsou klasicky založené na AA bateriích, aby rozšířili hrací dobu iPodu. Můžete si je vygoogly a najdete spoustu dobrých značek většinou ale dávejte přednost specializovaným obchodům.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář