Jak se správně starat o svůj iPod

Spoustu lidí si koupí iPod, roztrhá obal a hned jej začnou používat. Ano! Až tak je iPod atraktivní, ale spoustu uživatelů neví jak se správně o svůj iPod starat a tak tu máme článek pro vás, pokud vás zajímá jak se o něj starat a na co si dát pořádně vlastně pozor.

Zranitelná místa iPodu

V této kapitole se budeme zabývat převážně zranitelnými místy iPodu a jak správně je chránit, aby váš „miláček“, který Vám denně dopřává spoustu hudby a dobré nálady, taky měl, co si zaslouží a mohli jste se mu tedy řádně odvděčit správnou péči.

iPod Mini/Video

Samozřejmě nejzranitelnější místa iPodu je kolečko pro vybírání a navigaci a samozřejmě i jeho obrazovka. Takže ještě předtím než začnete běžně iPod používat, měli by jste si koupit pořádné silikonové pouzdro, které nepoužívá zbytečná přídavná lepidla a zasaďte do něj svého miláčka, ať je jak v bavlnce. Nejen, že přejdete zbytečnému poškození ale také i klasickým oděrkám a vadám na kráse.

Samozřejmě by jste taky měli zvážit, jestli silikonové či kožené pouzdro. Já jakožto uživatel dávám přednost koženému pouzdru, protože iPod vypadá potom víc jako „klasa“ a je spoustu variant tohoto pouzdra, navíc je najdete snad v každém internetovém obchodě. Ale dejte si také pozor na velikost pouzdra jaké kupuje a to hlavně u koženého!

iPod Mini

iPod Mini je mnohem víc robustní a odolný vůči jakýmkoliv oděrkám či škrábancům oproti klasickým iPodům, takže ho nějak poškodit není tak lehké ale i přesto se to stává. Stejně tak ale doporučujeme i u tohoto modelu chránit obrazovku i scrollovací kolečko, neboť zbytečné poškození vašeho iPodu za to nestojí a ztrácí opravdu i vzhledově na kráse, ovšem naštěstí ne na funkčnosti.

iPod Shuffle

iPod shuffle je většinou využíván spíše mezi sportovci a aktivnějšími lidmi a byl samozřejmě i navržen tak, aby zbytečně nezabíral místo a měl, co nejméně zranitelných míst, takže nějaká přehnaná péče zde ani být nemusí, samozřejmě ale pokud si koupíte nějaké pouzdro či originální pouzdro, které se dá připevnit na ruku nebo jen do něj iPod shuffle schováte, tak ničemu neuškodíte. Bohužel sám s iPodem Shuffle nemám moc zkušeností.

Péče o iPod aneb závěrečné shrnutí

Samozřejmě je jen na Vás jak a jestli se vůbec budete nějak speciálně starat o váš iPod. Doporučujeme alespoň ale koupit screen protector nebo-li ochranou folii na displey, přece jen aspoň ať nejdůležitější část zůstane nedotčena a hlavně si pořiďte nějaký jemný hadřík na utírání displaye, ať jej zbytečně nepoškodíte při čištění a celkově se hodí mít něco, čím vyčistíte celý iPod jednoduše,hravě a bez nějakých rizik.

Doufáme, že tedy tímto článkem jsme Vám alespoň trochu pomohli nebo Vás nahlodali, aby Váš hudební přítel nezůstal stát ladem a zbytečně mu nebylo ubližováno.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář