iPod koupit či nekoupit?

Spoustu z nás, co milují hudbu a neumějí si bez ní představit den mají občas nějaké to dilema. Chceme lepší zvuk, lepší sluchátka, více prostoru, menší zátěž v kapse i když nám zrovna náš „miláček“ přehrává do uší líbezné melodie, kterými se necháme unášet před každodenními starostmi. Když máme nějaké peníze navíc a chceme si tedy dopřát lepší zvuk nebo více tedy hudby, kterou tak rádi posloucháme a jsme na ni závislý, tak občas na mysl přijde otázka.

Co třeba nový přehravač? Co třeba si koupit iPod?

Sám jsem si několikrát tuto otázku pokládal dokud jsem si nedokázal odpovědět. Samozřejmě, člověk si může koupit levný a nenáročný přehrávač na jednoduchou obsluhu, co se může každou chvíli rozbít ale proč se vlastně rozhodujeme právě o tom, jestli si koupit iPod? Pátral jsem po několika plusech a záporech iPodu, ale bohužel nebo pro majitele iPodu bohudík, součet vlastní i negativ hraje ve prospěch právě tohohle „miláčka“, který nám denně dopřává hudbu.

+ klady iPodu

  • Vnitřní baterie, která vydrží dlouho hrát – navíc nemusíme utrácet pořád za baterky
  • Velká vnitřní paměť, která nám dopřeje hudby kolik potřebujeme
  • Ovládání – žádný mp3 přehravač nemá takové ovládání jako iPod, které mě osobně vyhovuje
  • Možnost upravit si prostředí a přehravač tak, že si ho vlastně „zosobníme“ aneb nastavení dle naší libosti
  • iTunes – i když u nás funguje poněkud složitě nákup písniček přes iTunes, stejně pokud jste mimo dosah a máte třeba iPod Touch s wifi. Je to hrozná výhoda tedy.
  • Kvalita
  • Sensitivita , nejenže je skvěle citlivý na ovládání, ale také „ví“, kdy posloucháte a kdy ne, automaticky podle toho přehrávač buď jde do úsporného režimu nebo hraje.
  • Jednoduché nastavování, úprava playlistu, tvoření hitparád, koukání na videa

– zápory iPodu

bohužel i tento přehrávač má své zápory a pár si jich uvedeme

  • Cena , bohužel i když je to jeden z nejkvalitnějších přehrávačů, tak pořád to je docela určující faktor
  • iTunes , kompatibilita s jakýmkoliv jiným softwarem chybí a pokud nemáte PC s iTunes, nedostanete do svého — iPodu žádnou z písniček, které chcete

Celkové hodnocení

Celkové hodnocení iPodu je tedy více než jasné. IPod je špičkou mezi přehravači a určitě pokud budete mít pár korun navíc a budete si chtít dopřát nějaký nový hudební přehrávač, určitě sáhnete po tomhle drobečkovi, který nabízí spoustu provedení, možností a je spolehlivý a kvalitní. Bohužel Apple pořád nemyslí na nás, na studenty a cena je docela vysoká, ale za kvalitu se platí a můj osobní názor je, že se peníze každou písničkou vlastně vracejí.

Navíc v dnešní době se dají iPody sehnat skoro za výrobní ceny na eBayi nebo pokud si ho objednáte z Ameriky, určitě tím ušetříte spoustu korun. (jen pro příklad Ipod Nano 8gb – cena 2000,- úplně nový ,zabalený na eBay.com)

Pokud jste tedy nebyli rozhodnutí a zvažujete, že si koupíte nějakého toho nového „miláčka“ pro přehrávání hudby, obětujte klidně pár korun navíc a užijte si slastný pocit při prvních poslechnutých písničkách právě z iPodu.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář