Známe podrobnosti! Oficiální název je: iPhone 4!

Jak určitě už sami víte. Včera v sedm hodin večer našeho času, bylo možno sledovat live WWDC od Apple a právě Steev Jobse, který mluvil jak o iPadu tak i o novém iPhonu 4, který jen tak pro zajímavost bude stát opravdu hodně. V USA se starší modely iPhonu prodávají za cca 5000,- CZK, bohužel u nás stále docela draho oproti zemi USA.

Nový vzhled iPhonu 4 je zcela odlišný od svého předchůdce a tak samo i jeho výkon je vyšší, jak jinak, když na něm půjde nahrávat videa v HD rozlišení. Zaoblené tvary budou nahrazeny zcela rovné linie. Mikročip applu a jeho základní deska s displayem je zasazena do hliníkového pásu, jak jej můžete vidět na obrázku a tak působí velmi luxusnějším dojmem, než jeho předchůdce. Navíc je o něco tenčí než model 3GS. Přední část je z tvrzeného skla a apple taktéž použil toto sklo i na stranu zadní.

Především se dohadovalo vždy o názvu, jaký tento další model iPhonu ponese. Už víme jistě, že to nebude žádný iPhone HD nebo iPhone 4G. Nový iPhone ponese název iPhone 4!

Jedná strana je navržená pro Wi-Fi, bluetooth a GPS, druhá strana je určena pro GSM a 3G. Taktéž bylo potvrzeno i druhý mikrofon, který bude redukovat šum při mluvení.
Co by to bylo za produkt od applu, kdyby se nemohl pochlubit nějakou technologickou novinkou ze své stáje? iPhone 4 display přešel změnou a používá novou technologií IPS(Intrusion prevention systém)
Rozlišení je ukotveno na 940 x 640 bodů. Dle Steeva Jobse je toto rozlišení na mobilním telefonů za rozlišitelnosti lidského oka.
Vše má být na display jemné a krásné. Aplikace pro iPhony budou vždy převedeny do vysokého rozlišení. Apple tak usnadnil práci programátorům aplikací.

V telefonu bude tikat procesor A4 a výdrž tak vzrostla od původního iPhonu o celých 40%. Následující obrázky vám poví více.

 

Již jsem ve článku napsal možnost nahrávání HD videa. Ano iPhone opravdu bude umět nahrávat video ve vysokém rozlišení a tak jasně bylo řečeno, že se bude jedna o 720p při 30 snímcích za vteřinu. Samozřejmostí je LED dioda, která poslouží k nasvícení ve tmě.

Následně umí iPhone 4 editovat video a tak si nastavit do svého videa různé zvuky, efekty a nakonec vyexportovat. Jsou tady tři možné rozlišení 360p(Medium), 540p(Large), HD (720p).

Nový iPhone 4 bude dostupný v USA už 24. Června a v září tohoto roku bude dostupný již v 88 zemí celého světa.

Cena bude 199$ – 300$ (16 a 32 GB verze)

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář