iPhony a iPady = Tahouny firmy apple

Ikdyž se nová generaceiPhonu moc nepovedla, applu rekordně rostou tržby. Akcie sice jsou na kolízním kurzu, ale Apple americkou ekonomiku docela táhne. Ve třetím čtvrtletí má čistý zisk 3,25 miiardy dolarů (asi 63,8 miliardy Kč). Nárust o témeř 78%. Apple věří v další růst i v budoucnu.

Prodejnost iPhonu se od dubna do června pohybovala na 8,4 miliónů přístrojů, což je o 61% vice než minulý rok! Tato vysoká prodejnost se odráží na novém iPhonu 4, na který se firma zaměřila a přestala tak prodávat starší model. Zisk na akcii vystoupil na 3,52 USD z předchozí 2,01. Tržby překonaly odhady analytiků, kteří odhadovali pouze 3,11 USD.

iPady a iPhony jsou vyprodány a tak zákazník si počká i několik týdnu, než kněmu vůbec zboží dojde. Už se i jeden z analytiku ptal, zda je tak malá výroba jejich produktů schválně. “Nedostatek přístrojů nevytváříme záměrně,” reagoval provozní ředitel firmy Tim Cook. “Oba produkty stále prodáváme tak rychle, jak je stačíme vyrábět.” Akcie applu příznivě ovlivnily i obchodování v Asii.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář