Za chyby se platí a dnes došlo i na firmu Apple

Firma Apple a jejich zákazníci se potácely s problémy s novým iPhonem čtvrté generace. Na každého jednou dojde. Apple bude muset do svých chyb ve výrobě uvolnit až 900 miliónu dolarů v přepočtu na naše peníze asi 18 miliard korun. Kvůli těmto číslům svolala firma na zítra mimořádnou tiskovou konferenci.

Těch 900 miliónu dolarů by apple musel uvolnit, pokud by se domluvili o úplném stažení výrobků iPhone 4. Opravy by pak stály ještě dalších 300 milionů dolarů. Jako další řešení zítra předloží na tiskové konferenci specializované gumičky, které obalí telefon a ty potíže se signálem alespoň zmírní. Ty by přišli na 45 milionů dolarů.

Investory by tohle vůbec nemělo znepokojovat, protože apple má své finanční rezervy. Přičemž dneska se obchodovalo s akciemi okolo 250$ ze včerejší 255$, ale za to mohou i výsledková data z USA.

Sami víte, že Apple tvrdil, že je to jen softwarová záležitost, kterou půjde podle všeho odstranit. V USA bylo podáno několik žalob na Apple a tak jejich Akcie klesaly už v úterý.

Můžeš nechat komentář, nebo dát odkaz na svou stránku.

Přidat komentář